English
فارسی
العربیه
Loading...
 
 
مدیر سازمان تعاون روستایی خوزستان خبر داد: ارایه تسهیلات به طرحهای صنایع تبدیلی، فرآوری و تکمیلی1389/01/22
مدیر سازمان تعاون روستایی خوزستان در بازدید از شرکتهای تعاون روستایی شهرستان دزفول از ارایه تسهیلات به طرحهای صنایع تبدیلی، فرآوری و تکمیلی تعاونیهای زنان خبر داد.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی خوزستان، مدیر سازمان تعاون روستایی خوزستان با اعلام این خبر تصریح کرد: به شرکتهای زنان توصیه می شود که فعالیتهای خود را به سمت طرحهای تبدیلی، فرآوری و تکمیلی سوق دهند، ما نیز در این راه به آنان تسهیلات پرداخت خواهیم کرد.

هرمز خواجوی در ادامه ضمن حضور در شرکتهای تعاونی روستایی زنان خضراء و شهیون، به نقش بارز زنان روستایی در تولید محصولات کشاورزی اشاره کرد و ساماندهی زنان روستایی تحت پوشش تشکلهای تعاونی را در مسیر تولید بهینه و فرآوری تولیدات روستایی موثر دانست.

وی در سفر خود به دزفول از شرکتهای تعاون روستایی زنان شهرستان و امکانات ایجادشده توسط تشکلها از جمله کلاسهای آموزشی، خرید و فروش محصولات کشاورزی، فروشگاه تعاونی مصرف تولیدات صنایع دستی و پروژه های در دست اقدام این شرکتها از جمله ایجاد کارگاه بسته بندی و خشک کردن سبزیجات بازدید کرد.

گفتنی است شهرستان دزفول دارای دو شرکت تعاون روستایی زنان با عضویت 160 نفر از زنان تولیدکننده است که در زمینه های بازرگانی و خدماتی، تهیه و تولید مواد غذایی، تولید صنایع دستی، خرید و فروش محصولات کشاورزی، فروشگاه مصرف و برگزاری دوره های آموزشی فعالیت مستمر دارد.

خبر دیگر حاکی از اعلام آمادگی شرکتهای تعاون روستایی شوشتر جهت خرید گندم، جو و کلزای مازاد بر نیاز کشاورزان است.

مدیرمسئول اداره تعاون روستایی شوشتر با اعلام این مطلب گفت: در این راستا پنج مرکز خرید توسط تعاون روستایی با ظرفیت بیش از 100 هزار تن آماده خرید این محصولات هستند.

منوچهر رحیمی افزود: گندم معمولی با قیمت سه هزار و 200 ریال، گندم دروم با قیمت سه هزار و 500 ریال و کلزا با قیمت شش هزار و 200 ریال از کشاورزان خریداری خواهد شد که از کشاورزان، گندم و کلزا به صورت تضمینی خریداری خواهد شد ولی محصول جو هنوز از طرف دولت اعلام نشده است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته 84 هزار تن گندم، 146 تن کلزا و 40 تن جو از کشاورزان شوشتر خریداری شد که شوشتر مقام اول خرید گندم را در استان کسب کرده است./

تعداد مشاهده:  895
 
 

»» لیست خبرها ««
 
غذای دریایی
بسته بندی
گوشت و فرآورده های پروتئینی
میوه و سبزیجات
فرآوری ماهی